| anonim_4396 a întrebat:

Stiti o carte care sa prezinte viata unui actor/artist? As vrea ceva interesant, drama, iubire.Se apropie ziua prietenului meu si stiu ca i-ar placea ceva de acest gen.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Foarte interesant:
-"Bucuria vietii" - Irving Stone. O carte despre viata lui Vincent Van Gogh.
-"Moulin Rouge"-Pierre La Mure.E despre viata lui Toulouse-Lautrec.
Si, ca sa revenim la oile noastre happy chitaristul de la Rolling Stones a scos o carte care se vinde foarte bine -"Life" dar inca nu s-a tradus la noi.E plina de actori/artisti si este spectaculoasa.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vinogradov - "Defăimarea lui Paganini"

| geografgeograful a răspuns:

Ai putea incerca carti despre viat Printesei Diana a Marii Britanii