| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din ploisti mama mea spune sa ma duc la liceul de arta deoarece sunt talentata si imi place desenul, dar eu vreau sa raman la sf.vineri deoarece aici am colegi, aici m-am obisnuit si multe altele.Sunt in clasa a 4-a si trec a 5-a Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| pίTίк a răspuns:

Parerea mea e sa te duci la arta, eu am avut ocazia si nu am profitat...acum regret.cu cat te acomodezi mai repede cu scoala cu atat mai bine.si cu prietenii stai linistita ca o sa iti faci mult mai repede altii pentru ca acolo o sa aveti toti ceva in comun...arta

| 30stm a răspuns:

Si mie mi-a fost greu ( am fost transferata in clasa a5-a tot la un liceu de arta). Daca alegi sa te duci la liceul de arta vei face o alegere buna.Bineinteles ca la inceput o sa fie mai dificil pentru ca nu cunsoti pe nimeni dar o sa te imprietenesti foarte repede.Parerea mea e sa te duci la liceul de arta ( mie imi place acolobig grin) dar daca vrei sa ramai la scoala ta, cu prietenii tai te sfatuiesc sa faci niste cursuri de desen.Baftahappy

| valThina a răspuns:

Eu zic sa ti cont si de ce zic parintii tai dar sa te gandesti ce vrei sa faci tu in continuarehappy

| BlueR a răspuns:

Iti faci prieteni si la liceul de arta, nu e asta problema.
Tu ce vrei? Vrei sa mergi la arta, sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele parintilor tai ca vrei sa ramai aici pana in clasa a 7-a. Si in clasa a 8-a te transferi acolo ca sa ai timp sa inveti ce fac ei la desen si sa poti sa treci de examenele de admitere de la desen de la sfarsitul clasei a 8-a ca sa intri in clasa a 9-a acolo. Eu sunt in clasa a 8-a la Liceul de Arta I.St.Paulian si m-am transferat la inceputul clasei, pentru ca mama mea a spus ca asa e mai bine ca sa fiu acolo sa ma cunoasca profesorii, sa invat ce fac ei la desen, ca sa-mi asigur intrarea in clasa a 9-a. Si chiar am facut bine pentru ca am luat 10 la ambele examene de admitere, iar profesorii nu prea le dau sanse celor care au venit de la alte scoli la examen big grin. Eu asa cred ca e cel mai bine sa faci. big grin

| vanessa_6993 a răspuns:

Uite eu sunt clasa a-8a si mama mea in cl a -4 imi zicea la fel dar am incercat sa-i explic si sa-i spun ca m-am atasat de scoala respectiva, colegii respectivi si incearca sa-i spui sa se gandeasca ca daca ar fi in situatia ta si ea ar proceda la fel dar nu uita ca talentul nu trebuie irosit

| lavinia_5701 a răspuns:

Buna,opinia mea este ca poti sa ramai in continuare acolo si sa te duci acolo in clasa a 9 cand vei fi la liceu sau sa te duci de acum, prieteni tii poti face oricum succes!

| iulia_8542 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la liceul de arta pentru ca cu cat mergi mai repede cu atat e mai bine, poti invata multe.si in legatura cu colegii, stai linistita ca si acolo iti vei face prieteni, nu asta e o problema.