| Anonimul1600 a întrebat:

Voi ati cumpara picturile unui pusti de 16 ani daca arata destul ok si daca da ce v-ar placea mai mult peisaje gen munti, lacuri, paduri sau altceva? Intreb asta pentru ca pictez destul de bine si vreau sa castig niste bani din asta.

Răspuns Câştigător
| SpikeSpigel a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, eu sincer as cumpara, dar nu mi-as umple casa cu peisaje de munti, daca intelegi. Una sau doua picturi mai merge sa cumperi, insa nu te astepta la sume foarte mari.

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

In arta "destul de ok" nu inseamna nimic. Nu mi-as dori in casa ceva care arata destul de ok, n-as putea vedea zilnic asa ceva.
Bani ai putea castiga daca esti un portretist bun, eventual.

| gaiba1 a răspuns:

Normal, ce conteaza varsta?

| lucianthegreat a răspuns:

Salut. Personal nu as cumpara, nu e o meserie care sa fie foarte banoasa la inceput. Dar este ceva ce faci cu placere si in care poti sa evoluezi cu timpul si apoi sa castigi foarte multi bani.