| Dalmore a întrebat:

Voi ce intelegeti din aceasta pictura?

https://www.instagram.com/p/Bf5wDY1HAms/?taken-by=tammyj oanna

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Aparent daca ai o opinie negativă, gagica iti raspunde ca "nu intelegi arta", ba inteleg arta si asta e o mare porcatie laughing

Daca imi puneam cainele sa picteze ceva iesea mult mai bine.
Nu imi pasa de texturi, de culori, de forme, arata neterminata si faptul ca tipa are complexe de superioritate imi provoaca greata laughing

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

Scuze greselile, m-am grabit si nu m-am verificat sad

| Dalmore explică (pentru Yurisa):

Ador comentariul tau, mi-ai citit gandurile, credeam ca o sa vina cineva sa ma faca inculta, pentru ca eu chiar nu inteleg ce-a facut fata aia acolo atat de artistic laughing.
3 lamai pe-o panza, 3 ate si niste dare de culoare, uau!

| Yurisa a răspuns (pentru Dalmore):

Nu intelegi arta adevarata, ce stii tu laughing

6 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Pai prima reprezinta ''moartea''/''sfarsitul'' naturii, e culoarea frunzelor care se sacrifica in fiecare an pentru a face loc altora.A doua e un strigat de disperare si in a treia vad un extraterestru sau un tip cu maini superlungi care cara un bolovan sa-si dea cu el in cap din cauza anxietatii sau a oboselii, il vezi asa cum merge obosit, cocosat...cel putin asta vad eu

| Doja a răspuns:

E o prostie. Postmodernismul a inventat arta """moderna""" care nu inseamna nimic si e doar o expresie a artistului.

Adica practic un exces de narcisism in care se aplica foarte mult urmatoarele in cazul comentariilor negative:
1) cine esti tu sa judeci
2) nu esti educat daca nu intelegi
3) nu e pentru tine
4) esti un rau

Instagramiste artiste laughing)

| doctorandus a răspuns (pentru Doja):

Postmodernismul a inventat arta moderna? Mai degraba invers (cronologic vorbind).