| didicriss a întrebat:

Vopselele pe baza de ulei trebuie amestecate neaparat cu un ulei special(pentru diluare) pentru a fi aplicate pe panza? pe manualul vopselelor pe care le-am luat nu scrie nimic in legatura cu asta dar pe net am citit ca trebuiehappy... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EleonorElena a răspuns:

Pai,niciodata sa nu dai vopsele din ulei pe panza fara sa le amesteci cu acel ulei special, si pentru pictura in ulei e bine sa folosesti o pensula din par de porc, asta iti recomanda o profa de desen fooooarte talentata(nu eu profa mea de desen)

| didicriss explică (pentru EleonorElena):

Dar daca nu am de unde sa iau acel ulei nu pot sa nu le mai diluez pentru ca sunt destul de fluide(parerea mea)ca acele tuburi de vopsele pandahappy

4 răspunsuri:
| EleonorElena a răspuns:

Daca sunt ca cele de la panda cred ca ar fi interesant sa le foloseti,dar eu te sfatuiesc sa te duci la un magazin specializat sau undeva une poti sa gasesti din astea fiindca asa mi-a zis profa mea de desen, mi-a dat ea uleiul, deci nu prea stiu de unde sa le iei, in fine a iesit un desen super, e afisat pe perete.

| didicriss explică (pentru EleonorElena):

Mersi de sfaturi... apropo ca sa fiu mai exacta sunt luate din lidl si de acolo am luat si panza deci probabil le stihappy