| Postolache_Danyel_1990 a întrebat:

Acum un an am cumparat o masina din Germania cum eu nu aveam permis am imatriculat-o pe numele fratelui. acum vreau sa ii scot primul set de numere rosii. cum trebuie sa procedez? mai e valabil contractul de vanzare cumparare cand am luat masina sau trebuie sa fac alt contract cu fratele meu de vanzare cumparare ca el este trecut in talon? mai rau este ca nu suntem nici unu in tara si daca fac aici intre mine si el un contract vanzare cumparare cum se fac in Germania fara notar la privat sunt valabile sau trebuie sa astept sa venim amandoi in tara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul de vanzare-cumparare auto nu este obligatoriu sa fie incheiat la notar, este valabil si inscrisul sub semnatura privata, respectiv contractul semnat de vanzator si cumparator.

| Postolache_Danyel_1990 explică:

Intre mine si fratele meu pe care am inscris masina sau contractul de la neamtul care am luat masina imi trebuie mai exact