| alexander998 a întrebat:

Am 14 ani ce mi se intampla daca ma prinde politia conducand un moped. Ce pedeapsa imi pot da?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de militian, poate sa iti faca si dosar, si sa te bage la scoala de corectie pentru ca nu poti face puscarie daca te considera pericol in trafic, asta se intampla rar dar se intampla, sa iti suspende dreptul de a mai da de permis pe o perioada de timp, de obicei 3 ani, dar poate si e mai mult, in functie de cum considera ei, sau in cel mai bun caz amenda de la 40 de lei pana la 1700 de lei tot in functie de incadrare!

3 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

O amenda.

| Max234 a răspuns:

Parinti tai vor primi o amenda happy

| alexander998 explică:

imi puteti spune care ar putea fi valoarea ei?