| MihaiN1 a întrebat:

Am 15 ani (in noiembrie fac 16) si as vrea sa imi iau un motor/scuter.

Astept parerile voastre despre asta, si daca se poate ce mi-ati putea recomanda pentru mine.

Multumesc mult!

11 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca in noembrie faci 16 iti recomand sa il iei sezonul viitor, fiindca iarna nu ai ce sa faci cu el, daca ai bani uite-te de un BMW, daca nu Honda sau Suzuki, sau in cel mai rau caz Yamaha si Aprilia, cu cele chinezesti vei avea probleme! Cel mai indicat este ar fi Honda fiindca BMW sunt cele mai bune dar si cele mai scumpe si un raport prost calitate/pret, sunt peste Honda dar nu mult, si diferenta de pret enorma deci nu merita!

| Skypp3R a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa dai mai intai pentru acel act de care ai nevoie... si daca vrei un scuter yamha aerox 50 sau aprilia sr 50... acum eu am zis ce era mai bun. noroc la alegerea scuterulu!big grin

| rZv995 a răspuns:

Mai bine asteapta pana la 18 ani si ia-ti o motocicleta adevarata dacat un scuter!

| PetreConstanta a răspuns:

Sa nu-ti iei mai faci Doamne iarta-ma vreo prostie Mai stai putin si ia-ti masina

| darkhell217 a răspuns:

Salut,da se poate, si nu prea conteaza pareriile noastre ce scuter sa iti iei, i ati ce scuter iti place tie!

| DanDannn a răspuns:

Nu,deoarece nu ai voie sa conduci un scooter la 15 ani, decat la 18 ani, pentru ca trebuie sa ii faci revizii, altfel iei amenda 200 lei...

| elmo2011 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti iei carnetul A1 (se poate de la 16 ani) si sa iti iei un motor de 125cmc (cu A1 e legal), de exemplu Honda NSR (viteza) sau Honda Varadero (naked bike), sau daca vrei de 50cmc o Gilera DNA sau un Vespa clasic happy

| SylviuCatlin a răspuns:

Auzi frate daca it ei sa nu iti ei unu puternic ca o sa donezi organele dupa aia! laughing Glumeam! Da eati distreazate da acum pe bune ai grija!

| Adw a răspuns:

Si eu am scuter de 3 ani. Daca esti incepator ia-ti ceva usor cum ar fi un gopop. Apoi ceva puternic e aprilia rs50, malaguti nu stiu ce model si gilera.Astea 3 sunt foarte bune

| snickers_6731 a răspuns:

Un aprilia rs 50 sau un malaguti ar fi bun, sa nu iti iei chinezarii f*bike sau cine mai stie ce.bafta

| alex_2618 a răspuns:

Bv tie te sfatuiesc sa iti iei o honda