| MihaiN1 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi iau vara aceasta un scuter.

As vrea sa imi spuneti o marca buna si care mi s-ar potrivi mie (este primul meu scuter).

Astept parerile voastre.

Multumesc!

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Tb. 16 ani, si scuter eu recomand Aprilia Leonardo sau ceva japonez, orice gasesti in banii astia, cel mai bine o Honda dar e greu de gasit in 400 de euro. Nu imposibil dar greu!

| Minks a răspuns:

Daca nu o sa ne spui bugetul de care dispui degeaba ne apucam sa iti enumeram firme. Sunt firme bune gen Piagio, Yamaha, Peugeot...dar totul depinde de buget.

| valy1233 a răspuns:

Nu ai voie.trebuie sa ai 16 ani sa poti da legislatia happy

| MaXSp3ed a răspuns:

Eu zic sa iti iei ceva ieftin pentru ca,, primul scuter TOT TIMPUL este un esec,, Iti iei unu ieftin, te inveti cu el, inveti sa mergi, trebuie sa stii macar oleaca din partea mecanica, si e bine pana faci 16 ani

| MihaiN1 explică:

Bugetul meu deocamdata este de 400 eur.

| djrobby a răspuns:

Legal nu ai voie sa scuter la varsta de 15 ani, doar dupa 16 ani! si cu legislatie si alea alea! dar daca vrei iti poti lua un piaggio zip sau gilera runner! depinde de buget!

| djrobby a răspuns:

@ciorbel
acum depinde si de persoana care il manevreaza, primul meu scuter a fost un runner si nu am avut nici un eveniment cu el ( lovit, cazut sau zgariat) pana mi-a taiat un dobitoc cu dacia fata si am intrat in el. dar inainte de scuter am mers mii de km cu bicicleta de pe la 6ani pana pe la 17 cand am primit scuterul! asa ca primul scuter poate sa fie si nou nout totul depinde de SOFER.

| ciorbel a răspuns:

Baiatul a spus ca este primul lui scuter, deci va fi plin de zgarieturi si nu merita sa isi ia un piaggio, cel mai bine ia-ti o chinearie si dupa ce te obisnuiesti cu ea poti sa iti iei ceva mai bun.