| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit si eu o afirmatie ca cum uleiul pentru cutie automata/manuala care vine la bidon de 5 litri este mai prost calitativ fata de cel la 1 litru chiar daca uleiul este de la aceeasi firma si are aceleasi proprietati, ce parere aveti despre aceasta afirmatie, este falsa sau nu?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Problema este de unde este cumpărat și dacă este sigilat bidonul.
Problema cealaltă este că la sticla de 1 litru, nu se poate umbla.
Pe când la un bidon se poate umbla.
Dece calitatea slabă poate fi dată de posibilul "botez" al bidonului pe întregul lanț de distribuție de la producător la cumpărător.
Orice produs e produs în cantități mari, lichidele, de exemplu în tone de produs este producția sa. Îmbutelierea se face prin intermediul unor rezervoare cisternă de mii de tone(litri) care ajung pe linia de îmbuteliere prin conducte, apoi aparate care dozează cantitatea cum sunt setate în funcție de capacitatea recipientului.