| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat scoala de soferi, mai trebuie sa dau traseul insa mi-am schimbat instructorul deoarece al meu instructor este plecat din tara si ma rog au fost mai multe probleme. Noul instructor mi-a zis ca pentru a ma transfera la dansul trebuie pana la examen sa fac 6 ore de condus (3 sedinte) ca vezi doamne asa sunt legile. Este adevarat?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce spune noul instructor, nu exista nici o prevedere legala in acest sens. Scoala este obligata sa-ti asigure un instructor care sa te asiste la testul practic, ai platit pentru asta. Daca vrei/faci ore in plus va trebui sa platesti in plus.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si daca este instructor autorizat/ adica are el propria masina, un singur instructor, dar are toate astea pe firma.

| Ioandelasal a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Daca la firma lui ai facut scoala de conducere si ai platit-o n-are importanta ca a plecat un instructor.

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| mcdeliric1 a răspuns:

Pai daca mai ai de dat doar traseul nu vad de ce ai mai face inca 6 ore de condusthinking

| PrecioussGirl a răspuns (pentru mcdeliric1):

Pai asta intreb... daca asta e regula instructorului meu sau asa e legea?
o fi regula instructorului pentru ca nu am fost de la inceput la dansul, ci am venit acuma la traseu ca am nevoie \de el si vrea sa ii iasa si lui ceva.

| Buutu a răspuns:

Dacă tu ai terminat orele cu primul instructor nu trebuie să faci nici o oră până la traseu.
Poţi face doar dacă vrei dar orele în plus se plătesc!

| GrigoRee94 a răspuns:

Pot spune ca asa este adica daca te sti stapana pe volan nu trebuiesc neaparat 3 sedinte dar cam asta cer toti instructorii happy! O zi buna! big grin