| Marinescu_Amina_1992 a întrebat:

Buna seara m-am inscris la scoala de soferi in 2015 oct am platit toata scoala de soferi. domnul instructor foarte rar ma chema.am fodt plecata in strainatate, ideea este ca mai am 4 sedinte de condus. intrebarea mea este: mai pot continua scoala de soferi? are vreo importanta in cat timp o termini? sau trebuie sa fac alta(asta insemnand alti bani alta distractie).va multumesc pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu prevede un anumit termen pentru terminarea scolii de conducere. Se prevede doar ca daca n-ai reusit la examinare, in termen de 1 an de la terminarea scolii, atunci va trebui sa faci iarasi scoala.
Asa fiind poti continua cu orele de condus si la terminarea acestora te vei putea prezenta la examinare.

| Marinescu_Amina_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns.