| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Am facut cateva chestionare auto pe e-drpciv si nu am intalnit in toate intrebari despre infractiuni si contraventii...
Nu trebuie sa aiba si ele o structura, de exemplu 3 intrebari din prim ajutor, 2 din infractiuni, 7 din prioritate... etc?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sunt random, nu exista o structura anume, cel putin nu pentru contraventii, si eu cand am dat sala am avut o singura intrebare din contraventii, si tot odata persoane cunoscute au avut norocul sa nu apara nici una din contraventii.
Eu iti sugerez sa faci in continuare chestionare pe e-drpciv, e un site foarte bun si te va ajuta mult in dobandirea examenului teoretic.

| Delocimportant a răspuns:

Sunt peste 1000 de intrebari. Nu cred ca le-ai parcurs pe toate. Nu, nu au o structura acolo, pe acel site. Prima data fa mediul de invatare pana la 100 %, apoi apuca-te de chestionare. Eu asa am facut, si m-a ajutat mult. Am luat 26/ 26.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Delocimportant):

Nu m-am exprimat corect, nu am intalnit in toate chestionarele intrebari din infactiuni si contraventii...
cand voi da sala voi avea cam din toate capitolele cate ceva?

| NicoCom a răspuns:

Chestionare auto identice cu cele de la examen --->>>https://goo.gl/yvCGkw

| Drpciv_Chestionare_1996 a răspuns:

Salutare, vei intalni toate intrebarile grupate asa cum ai spus tu in pasul 4 (chestionare auto conform DRPCIV) de pe site-ul www.scoalarutiera.ro
Aici gasesti toate intrebarile de la examenul oficial drpciv dar si o cale de invatare eficienta formata din patru pasi de invatare.
Cel mai important pas este Mediul de Invatare explicat AUDIO-VIDEO prin animatii 3D. Aici treci prin toate intrebarile oficiale si ai si explicatiila acestea.
Totul este Gratis!