| anonim_4396 a întrebat:

Am picat iar examenul auto...acasa luam aproape de fiecare data, faceam pe drpciv, iar acolo erau cu totul alte intrebari si va spun ca am facut muuuulte chestionare. Care stie vreun site cu chestionare la fel ca la examen?

Răspuns Câştigător
| Darksided a răspuns:

Sunt aproximativ 1200 intrebari. Toate intrebarile se gasesc pe drpciv si nu exista intrebare de la examen care sa nu se gaseasca pe drpciv. Eu am facut, aproximativ 300 chestionare, inainte sa plec la sala, si mereu luam cu 24-25. La sala am luat cu 24, si am gresit 2 intrebari la care nu am fost atent.

Sfatul meu: Rezolva multe chestionare dupa drpciv, invata mecanica, invata amenzi si contraventii si daca e o intrebare careia nu ii stii raspunsu, o copezi pe google si o sa aflii raspunsul.
Sper ca te-am ajutat si succes, peste 15 zile, cand dai iar sala

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu trebuie sa inveti mecanic,ci totul este logic. Just think. O sa gresesti daca inveti mecanic. Sa zicem ca iei sala cu invatatul mecanic. Bun. Insa la traseu ce ai sa faci? Acolo nu mai e cu invatatul pe derost,ci practica. Si cand ai sa fi la un semafor,nu ai sa stii ce sa faci, o sa incerci sa iti amintesti variante sau cum? Deci, sfatul meu este sa iei totul logic. Eu asa am proceedat si a dat rezultate. Muuult succes!

| Whatafy a răspuns:

Sincer, iti recomand asta : http://dli.ro/chestionare-auto/ are raspusnurile explicate, iar cele 51 de chestionare auto contin intrebari din absolut tot codul rutier. Poti face atat in mod clasic cat si in modul examen, vara mea si-a luat examenu, vecinu la fel, amandoi au facut doar testele de aici.