| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Filtru de particule la golf 6 2.0 tdi la cati km se schimba? si un pret ca idee?

Răspuns Câştigător
| Stef45 a răspuns:

Intra pe epiesa.ro si in functie de masina iti da mai multe rezultate cu filtre(diferite preturi, firma si calitate).
Iti spune in bord in mod normal cand trebuie schimbat.
Si ii poti face regenerare sau sa il anulezi.

1 răspuns:
| alexwahl a răspuns:

In functie de uleiul pe care l-ai bagat in motor. Dar normal el tine aprox.150 000 km. Cand se aprinde lampa de la filtru, mergi cu ea in servis, si iti vor regenera filtrul cu ajutorul testerului. Daca nu reusesc, inseamna ca tongueoate fi o problema electrica sau filtrul e stricat.