| GabitaBm a întrebat:

Am o bataie permanenta in spate, la masina, mai ales la gropi
. Am fost la mecanic si mi a spus ca trebuie sa schimb bucsiile si suspensiile. Bucsile le-am schimbat mai urmeaza suspensiile,(care nu s-au potrivit fiind prea mari.desi sunt fix acele modele pentru modelu de masina...infine,asa is cei de la service daca nu cumperi de la ei). Am inteles ca suspensiile ar trebui schimbate doar daca iti fuge" spatele in curbe... ceea ce nici vorba.Deci,daca cineva are vreo idee din ce cauza ar fi aceste batai?thinking sau daca i s a mai intamplat cuiva big grin
Multumesc mult :*

5 răspunsuri:
| puya07 a răspuns:

Ce bucsi tia schimbat? tia schimbat si flansele?

| GabitaBm explică:

Bucsi punte spate

| puya07 a răspuns (pentru GabitaBm):

Schimbai flansele intai...ce masina ai? intra pe fb ca nu imi place sa vb aici.balaban iustian

| GabitaBm explică:

Suport cauciuc-un fel

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Bucsile si amortizoarele schimbate, de la aceste doua componente ai zgomote, dar daca vei astepta sa-ti fuga spatele la viraje s-ar putea sa-ti schimbi masina cu totul(nu ai stabilitate pe traiectorie= accident-Domne fereste mai ales acum iarna)succes