| Motionnn a întrebat:

Am si eu o intrebare, am o masina breck si rotile pe spate sunt inclinate sus baga te la interior de la ce o fi? Cumva bucsile pe spate si unghiul?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi bucsile uzate.
Dar pana la un punct, e normal. Si la mine stau inclinate, dar nu imi uzeaza anvelopele. Asa sunt masinile cu suspensie multilink pe spate.

| Motionnn explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles, dar parca la mine una este mai inclinata ca cealalta
Si se vede cam ciudat
Sa incep sa ii schimb bucsile poate se mai indreapta?

| suntserios a răspuns (pentru Motionnn):

De ce sa schimbi asa orbeste, mergi la o geometrie, la un mecanic si o sa afli exact care e problema.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Motionnn):

Ar trebui sa vezi cum arata dedesubt... Starea bucselor, sau eventuale indoituri pe brate/punte.
Ar mai putea fi si arcul vinovat, incearca sa masori distanta dintre roata si aripa, sa vezi daca sta la fel de jos pe ambele parti. Poate ai un arc rupt, iar fundul masinii sta lasat pe o parte.