| Λndrei a întrebat:

Bună seara!
Astăzi tatăl meu a fost cu mașina la revizie. Aceasta a fost făcută la un service, cred că Logan. Problema este că în timp ce aceștia lucrau la mașină, (trebuia ca bucșile să fie schimbate), s-a defectat un șurub(?), și acum trebuie schimbat. Această piesă ar costa în jur de 7-8 milioane.
Ce propune service-ul:
Să plătească ei 50% și eu 50%. Este normal așa ceva? Nu ei ar trebui să acopere toate cheltuielile dacă produc stricăciuni?
Ce părere aveți? Un sfat vă rog!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, o reclamatie la opc daca nu plateste service ul.

bine acum conteaza f mult si conditiile in care s a petrecut boacana, poate piesa era de intr o stare deplorabila samd.

| Λndrei explică (pentru suntserios):

Piesa a fost ok și în timp ce ei lucrau acolo, ce au făcut ce nu au făcut, au stricat-o.
Și nu înțeleg de unde și până unde vin ei cu propunerea 50-50... de ce aș plăti eu pentru ce strică ei?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

1) Nu exista service Logan, poate service Dacia.
2) Ei trebuie sa va despagubeasca 100%.

| ionutg7 a răspuns:

Tu 100%