| bitzaa a întrebat:

Am o dacia 1310 si vreau sa o dau pentru voucher la Rabla. Vreau sa stiu ce acte imi trebuie, cum trebuie procedat si unde sa merg.Multumesc

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Salut''bitzaa'',in primul rand trebuie sa fi propritarul autoturismului si sa ai talonul si cartea de identitate pe numele tau, apoi trebuie sa gasesti un centru de colectare (REMAT) care mai are vaouchere pentru actiunea"rabla" si daca vor sa-ti preia "vechea dragoste", atunci te prezinti la ei cu ''bijuteria" si o predai.Acea firma o sa-ti elibereze un document necesar pentru radierea din circulatie a autovehiculului, care se face la Politie Serviciul Inmatriculari-Radieri Auto, unde trebuie sa te prezinti cu un dosar pregatit dinainte,(il gasesti la un birou de copiat acte, personalul de acolo te va indruma mai departe), i-ti mai trebuie si un certificat fiscal de la Primarie din care sa rezulte ca ti-ai platit impozitul pentru masina, cu ocazia asta poti face si radierea de la impozite. Sper ca raspunsul meu sa te ajute cat de cat, cu respect.

| bitzaa explică (pentru LIN2010):

Masina este pe alt nume.Dar am procura de la titular.Pot sa obtin voucher?

| LIN2010 a răspuns (pentru bitzaa):

Poti obtine voucher-ul, dar apoi inainte de radierea de la politie sa fci copie legalizata la un notar dupa talon si cartea de identitate a masinii, acolo la biroul notarial stie ce trebuie pentru a dobandi voucher-ul si sa-l poti utiliza mai departe.Succes