| Seby80 a întrebat:

Am o intrebare, masinile tunate (motor) cum de rezista la asemenea turatii? ma refer la Toyota Supra, care suporta si Twin Turbo, de la 250hp la 600hp, ele in timp au sansa sa crape din cauza asta (motorul). Dau funda celui mai bun raspuns si rog seriozitate!

1 răspuns:
| panther2007 a răspuns:

O clipa in momentul in care incepi sa tunezi o masina, trebuie sa te asiguri cat rezista bloc motorul.Dar se poate modifica si bloc motorul, asa ca majoritatea masinilor ce au suferit modificari majore la motor cum ar fi o marire mare de CP posibil sa aiba si bloc motorul schimbat