| Painitza_Oprica_Marius_1996 a întrebat:

Am o motoreta cagiva mito 165 si nu mai porneste....imi da scanteie la bujie... daca s-au dus segmentii se poate sa nu mai porneasca?

Răspuns Câştigător
| Dragomir_Floryn_1996 a răspuns:

Pai te duci in piata unde e un magazin cu piese de scutere cu pistonu si segmnetii ca daca ii iei originali nu face scuteru si altceva nu are ce sa mai aiba daca zici ca scanteie da poate sa mai trebuiasca carburatoru un pic spalat si reglat....am patit-o si eu la un scuter pornea, nu tragea se mai si oprea din mers si i-am luat 2 segmentii si un piston si dupa aceea nu am mai avut treaba cu el un an de zile si dupa aceea l-am dat tot cu setu acela ai dai ulei bun de amestes cel mai bun ulei rosu de stil

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posibil sa fie de la filtru il ai infundat, nu-si trage aer suficient si ineaca. Cred ca de la altceva nu are de la ce. Dai la aer 2 ture si jumate la surub la carburator

| Painitza_Oprica_Marius_1996 explică (pentru mgtow):

Nu am filtru pe ea...am mers fara filtru big grin

| Dragomir_Floryn_1996 a răspuns:

Cu siguranta tea lăsat setu...iai 2segmenti din pista cu 15lei si te mai tin si aia pana te lasa...5, 6...luni depinde.

| Painitza_Oprica_Marius_1996 explică (pentru Dragomir_Floryn_1996):

Da se poate sa fie vreo problema cu pistonu....sau pistonu nu se afecteaza de la asa ceva?

| Dragomir_Floryn_1996 a răspuns (pentru Painitza_Oprica_Marius_1996):

Ba da see afecteaza... daca ai mers si fara filtu de aer a putut sa traga vreo pietricica ceva si ti la zgariatwinking

| Painitza_Oprica_Marius_1996 explică (pentru Dragomir_Floryn_1996):

Da porneste daca ii pun segmenti noi? vreau sa cumpar de la un baiat si mi-a zis aceste detalii ca a mers fara filtru si ca acum da sa porneasca dar se opreste si m-ar interesa ce ar putea fi dus la ea mai exact te rog

| Dragomir_Floryn_1996 a răspuns (pentru Painitza_Oprica_Marius_1996):

Pai te duci in piata unde e un magazin cu piese de scutere cu pistonu si segmnetii ca daca ii iei originali nu face scuteru si altceva nu are ce sa mai aiba daca zici ca scanteie da poate sa mai trebuiasca carburatoru un pic spalat si reglat....am patit-o si eu la un scuter pornea, nu tragea se mai si oprea din mers si i-am luat 2 segmentii si un piston si dupa aceea nu am mai avut treaba cu el un an de zile si dupa aceea l-am dat tot cu setu acela ai dai ulei bun de amestes cel mai bun ulei rosu de stil