| gabigabriel a întrebat:

am o motoreta carpati. si nu reusesc deloc sa o pornesc. nu imi da suficienta scanteie la bujie. si nu da mereu... de la ce ar putea sa fie? specific ca nici impinsa nu porneste, dau funda la cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

E greu de spus de la ce poate fi doar ca nu porneste... Daca este de la bujie se schimba bujia si s-a rezolvat dar nu cred sa fie atat de simpla rezolvarea. Poate fi si de la patina cum a mai spus cineva, si de la instalatie electrica si multe altele... nu poti fi sigur pana nu o desfaci si sa o iei la mana!

| SecretColors a răspuns:

Poate sa fie de la platina sau de la bobina.Ca sa verifici cheama pe cineva care se pricepe si spune-i sa se uite la platina sa vada ce e in neregula sau sa se uite la bobina sa vada daca este conectata cum trebuie dar in cel mai rau caz de la platina, platina trebuie reglata sau schimbata te descurci tu Baftawinking