| Dragooos a întrebat:

Am o Skoda fabia 1.4 MPI (benzina) ieri mi-a iesit intr-o depasire dintr-o data ASR-ul fara sa il scot eu din buton. Cand am ajuns acasa am oprit motoru juma-ta-te de ora apoi cand am pornit-o nu mai era scos si acum tot iese singur si nu il mai pot baga, de obicei mai revine cand opresc motoru... cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E VAG... Asa fac toate, mai ales la batranete.
Si la Golf 4, cam toate au ESP-ul mort. Pornesti, mergi cu ea fara griji, si daca patinezi putin, in loc sa intre in functiune, da eroare si ramane aprins in bord. De la o vreme se aprinde de la pornire.
Cu diagnoza il mai poti pacali sa stea stins (pana la prima patinatura), dar functional n-ai cum sa-l faci.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incearca o scanare cu diagnoza, vei afla de acolo problema, posibil sa fie o problema la vreun senzor.

| cristimihailov a răspuns:

A fost o depasire curajoasa de are pana si masina caderi nervoase laughing