| Kzm_Cosmin_1999 a întrebat:

Salut, am si eu o skoda fabia break..an 2007 mototr 1.2 htp, si am avut o problema cu pompa de la servodirectie si am comandat una la mana a doua si a fost in scurt. dupa aia am timis-o inapo sa imi trimita alta si mi-a trimes si nu mergea cand am pus-o, si mi-a venit o idee sa o zgudui putin sa vad daca isi revine si am zguduit-o in pozitia orizontala si si-a revenit...am oprit mototu, am montat-o am pus bara, roata tot, si cand am pornit motoru mergea, l-am oprit din nou si l-am pornit iar si nu mai mergea, oare ce o fi de vina? si am schimbat si uleiu am pus ulei verde si seria de la pompa e trw! va rog ajutati-ma cat se poate de repede

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum sa te ajut?
Nu pot sa-ti spun decat ca esti un carpaci, te bagi unde nu te pricepi, si consideri ca mecanicii "e niste fraieri".
Nu pot sa-ti doresc decat sa mai **** si altceva pe la masina, in timpul "reparatiilor".
Ia si mai "zguduie" ceva pe acolo, poate mai prinzi vreo 2 cai.
Sanatate!
P.S.: Mi-e mila de magazinele de piese auto, care primesc piese bune, in ambalaj desfacut, de la toti 'priceputii'. In mod normal n-ar trebui sa iti primeasca produsul inapoi, atat timp cat nu ai efectuat montajul intr-o unitate autorizata, si poate ai stricat-o tu.

| Kzm_Cosmin_1999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai produsu comandat tot la mana adoua e luat de la masinile stricate (care au facut accident)