| stalin1999 a întrebat:

Am primit amenda acasa ca nu am platit tariful de trecere pe drumul national de cand am fost la mare(anul trecut) si amenda mi-a venit acum DAR eu AM PLATIT acest tarif, ba chiar am platit de doua ori. Cum pot dovedi ca am platit daca nu mai am mesajele pe telefon? :/

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ajutorul operatorului de telefonie.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cred ca scapi mai repede daca le dai 65 de lei.
Eu am platit doar la intors si mi-a venit saptamana trecuta si mie felicitare de la CNADR.

| murgumarius a răspuns:

Cu ajutorul operatorului de telefonie (factura detaliata), cu ajutorul primariei de care apartii, cu ajutorul AFP (finante publice de care sector apartii) sau de la anaf de care apartii. Chiar daca amenzile le iei in alte orase, orasul tau (sector/localitate) primeste banii la bugetul local. Bafta.