| ZerC a întrebat:

Am primit un generator electric pe benzina in 2 timpi de 900w fostul propietar mi-a spus ca i s-a stricat condensatorul. Am desfacut sa am vazut ca nu avea deloc condensatorul acolo. Voiam sa stiu ce fel de condensator sa iau pentru ca am vazut ca sunt de mai multe tipuri si nu as vrea sa il stric sau ceva. Daca il mai aveam il cumparam exact la fel. Va multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba de la fostul proprietar, daca mai are condensatorul si/sau ce valori avea (capacitatea si tensiunea).
In lips, doar un electrician auto experimentat te poate ajuta.

| mihai69 a răspuns:

Și noi ar trebui să ghicim despre ce grup electrogen e vorba, dar și despre care condensator ne spui?!?

| ZerC explică (pentru mihai69):

Atat stiu ca este un Panzer spg 950. Am cautat pe tot internetul nu gasesc o fisa tehnica sau mai multe informatii, mai ales despre condensator

| mihai69 a răspuns (pentru ZerC):

Adică ăsta?
https://www.blademotors.ro/cs-content/cs-docs/7517-1535362620.pdf
La pag. 8 e o schemă electrică, dar sincer nu știu ce face acel condensator. Ar putea fi din sistemul AVR.