| Domino2018 a întrebat:

Recomandati-mi un generator electric pe benzina care sa scoata 220v si pana in 1500w
Multumesc!

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Pentru pompa ta, cea mai fiabila soluție si cea mai rentabila este sura Avansa de 500w de la Dedeman si o baterie de 70-80 A care iti va asigura o autonomie cam de 10 ore.
Totul decurge automat, încărcarea bateriei, pornirea sursei in caz de pana de curent etc.
Costuri mici de întreținere.
In schimb cu generatorul poti avea foarte multe surprize din cauza calității scăzute.
Plus ca trebuie sa-ti aduci mereu aminte sa-i faci plinul.
Si benzina costa pe kw mult mai mult decât curentul de la Renel.

| Th3B3st4you a răspuns:

Salut....eu am un Generator de curent Senci SC-2500, 2200W, 230V - AVR inclus, motor pe benzina si este la un pret ieftin dar si de calitate care dezvolta pana la 2.2 kW dotat cu motor pe benzina in 4 timpi, 5.5 cp (163cc). Rezervorul de 15 litri asigura o autonomie de pana la 12, 5 ore la o sarcina de 50%. AVR inclus - regulator de tensiune electronic care protejeaza echipamentele electronice de fluctuatiile de tensiune. Protectie la suprasarcina, opreste automat generatorul pentru a evita eventualele avarii. In panoul de control este prezent un afisaj ce indica numarul de ore de functionare, voltmetru si frecventa. Senzor lipsa ulei cu avertizare luminoasa (led rosu) cu oprire automata a motorului. Motor si alternator fabricate si brevetate de Senci este foarte bun ca si calitate-pret. Eu l-am achizitionat de aici https://www.goo.gl/XLK5at

| Domino2018 explică (pentru Th3B3st4you):

Multumesc pentru raspuns, il aveti de ceva timp sau este cumparat recent?

| Th3B3st4you a răspuns (pentru Domino2018):

Eu il am in jur de vreo 3 ani si ii inca in stare buna dar acum depinde si in ce circumstante il folosesti!