| PaLeRMo a întrebat:

Am si eu o problema mica la scuter am un daelim s-five 49cc aproape nou fabricat 2007 luat de 3 saptamani am vrut sa-l spal am luat furtunu frumos am pus putin gel de dus am luat o carpa l-am limpezit etc :)) cred ca pana acum v-am facut sa radeti :)) l-am limpezit frumos prmb e alta am dat cu apa peste tot a intrat in fitru de aer si cred ca si carburator :( ce sa cred din asta am facut si un mic video? :( e clar ca a intrat ceva in carburator filtru de aer l-am luat l-am curatat cu benzina l-am lasat vreo jum de ora la soare tot perfect mi-a inecat bujia am arso cred ca de 5-10 ori dar acum am prmb asta

http://www.youtube.com/watch?v=LmsIthjFCMk&feature=youtu .be AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Scoate-i filtru afara,carburatoru și le cureți,buretele din filtru spală-l cu pur, este degresant, scoate uleiul din acel burete și nu se mai lipește asa tare praful, carburatorul spală-l bine de apa și reglează-i carburatorul, dai relantiu mai mare putin

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Stefangts a răspuns:

Daca zici ca l`ai spalat se poate sa fii intrat ceva apa. desii ai zis ca ai spalat carburatoru cu benzina. spalat la tine sper ca inseamna desfacut si spalat nu doar deasupra cum sunt unele fete big grin incearca cand il pornesti sal turezi la maxim. sa-l tii asa pana vezi ca sta la relantiu. e posibil sa aiba ceva apa dar daca il tii turat apa se va duce succes:d