| peanutbutterjelly a întrebat:

Am uitat masina pornita vreo 15-20 ore. Dupa am facut aproximativ 50k. Crezi ca vor aparea probleme la motor? Nu stiu nimic despre masini.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sunt aia 50k? Poate ai vrut sa spui 50 km.Ce drk sa se intample in afara de faptul ca ai consumat in acel timp niste combustibil aiurea.Bine ca nu ti-a furat-o ca era deja pornita.Pe ce ai luat permisul? Pe nasturi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu s-a aprins nici un bec in bord, nu este absolut nici o problema, motoarele pot functiona chiar si nonstop, atat timp cat ungerea si racirea motorului functioneaza corect.
In afara de combustibilul irosit, nu ai alte 'daune'. Ai putea sa consideri ca a parcurs vreo 200km, deci sa faci schimbul de ulei cu 200km mai repede laughing

| OldSoul a răspuns:

Atat timp cat nu s-a consumat tot combustibilul nu are ce probleme sa-ti apara.

| e1xtz a răspuns:

Nu se intampla nimic, daca se intampla ceva nu mai faceai acei km ulterior.
Oricum este bine sa verifici nivelul si starea uleiului, precum si nivelul lichidului antigel, dar asta nu neaparat ca ai avut-o pornita 20 de ore.