| anonim_4396 a întrebat:

Am un Opel Astra G din 2004. Cand l-am cumparat avea un radio cd cdr 500 pe el functional dar nu il puteam folosi ca nu aveam codul pentru el. L-am schimbat cu un Sony CDXGT450U.EUR ( http://www.emag.ro/......E1ZNDBBBM/ ) dar nu pot folosi comenzile de pe volan. Mentionez ca butoanele de pe volan stau aprinse cand folosesc radio cd-ul deci curent intra in ele. Ce sa-i fac? Ce imi recomandati?

1 răspuns:
| 83Cosmin a răspuns:

Comenzile la volan le ai numai pe cel original, daca il schimbi nu mai ai comenzi la volan. Este complicat san pui comenzile la volan pe alt radio si cost mare si nu stiu daca se merita. Mai bine schimba boxele.