| cipikaoo a întrebat:

am si eu un golf 5 din 2005 motor de 2.0, 140 CP, 6 trepte motorina si am comenzi pe voan dar as vrea sa-mi iau un radio cd Sony CDXGT450U care zice ca e compatibil cu adaptor cu comezi pe volan si as vrea sa stiu daca il achizitionez imi trebuie ceva pentru al pune sa imi mearga si comenzile pe volan sau pur si simplu il conectez la mufele de la masina si imi functioneaza si comenzile pe volan? ....ar putea sa-mi zica cineva raspunsul la aceasta intrebare? va rog!

2 răspunsuri:
| Sultan a răspuns:

Pai scoate-ti casetofonul actual afara si vezi ce mufe are la spate apoi mergi la magazin sa vezi daca Sony ala e la fel la spate. Sau daca are adaptorul in cutie, asa ar trebui. La masini mufele si conexiunile sunt facute in general la fel, indiferent de marca.

| cipikaoo explică (pentru Sultan):

Multumesc pentru raspuns