| FloriDeMucigai a întrebat:

Am un scuter Aprilia sr50. Si are limitator de viteja pe 50 de km pe ora. si ma cam plictesc cu el pe drum. Stie careva unde se afla? Sau sfaturi si indrumarii cum sal scot? Multumesc mult! ofer o mare mare funda

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai probabil ai limitare electronica!

| FloriDeMucigai explică (pentru FurtunaDiesel):

Si aia cum se rezolva? n-am sanse?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru FloriDeMucigai):

Ii schimbi CDI-ul!

| FloriDeMucigai explică (pentru FurtunaDiesel):

Adica CDI-ul? imi pare rau. nu prea le am cu motoarele. si cu electronicele si asa mai departe.

18 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este model mai nou este limitat electronic din computerul de bord, daca nu ai 3 sanse. La variator, la esapament si la carburator!

| FloriDeMucigai explică (pentru FurtunaDiesel):

Scuterul este din anul 2006.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Da! CDI-ul ce nu am fost clar?

| FloriDeMucigai explică (pentru FurtunaDiesel):

Nu stiu la ce te referi.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru FloriDeMucigai):

Adica ai aprindere prin CDI, si de acolo problema, schimbi releul de la CDI si se delimiteaza!

| FloriDeMucigai explică (pentru FurtunaDiesel):

Multzam!

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru FloriDeMucigai):

Cu placere!

| rrasfatzata a răspuns:

Depinde... daca e pe injectie ai nevoie de gameboy cu cartela speciala pentru aprilia si daca e pe carburatie are un fel de piulita (saiba) pusa pe variator pe care trebuie sa o scoti... Cred ca cel mai indicat e sa te duci la service ca nu te costa mult happy astept fundita

| FloriDeMucigai explică (pentru rrasfatzata):

Nu mi-e de banii.dar suunt in Suedia. si aici nu-ti face asa ceva.

| FloriDeMucigai explică (pentru FloriDeMucigai):

@rrasfatata nu stiu de ce nu ma lasa sa-ti dau funda. doar la baiatu cu avatru cu chuck norris ma lasa.

| mymymymy a răspuns:

Scuze dar nu stiu nimic ce ai zis de unde sal scoti?

| mymymymy a răspuns:

Daca miai spune de unde sal scoti ti-as da ceva recomandari

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru mymymymy):

Lasa tu motoarele si pune mana pe carte.

| mymymymy a răspuns:

Scuze

| FloriDeMucigai explică (pentru mymymymy):

Las scoate din pantaloni pentrutine :*