| Marius_Edy_1995 a întrebat:

Am un scuter baotian 49cc 4t..nu imi functioneaza pedala la el..si bateria este dusa..prin ce metoda il pot porni, daca il imping porneste? nu are trepte de viteze. daca ii blochez ambreiajul si il imping porneste? ofer funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ii blochezi ambreajul si il impingi, spargi ambreajul, ca nu o sa il poti debloca in timp ce se invarte. Si nu o sa il poti tine pe loc, decat cu roata ridicata.
Ia curent de la o baterie 12v, fie ea si de masina.

| motobiz a răspuns:

Frate vad ca ai o gramada de probleme la el daca nu te pricepi cat de cat mai bine du l la un mecanic care se pricepe si stai langa el cand i l repara ca sa mai inveti ceva