| alexciocea a întrebat:

Am un scuter în 2t și când îl aplec pe partea dreaptă moare și când îl aplec pe partea stângă se accelerează, care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Carburatorul

| RxTx a răspuns:

Pe ce parte iese țeavă din rezervor?
Ia arunca tu toată benzina aia
Mergi cumpără o benzina nou nouță de la OMV cariera 100
Vezi care are cea mai mare cifra octanica și dinaia pui.
La fiecare litru de benzină pune 3 mililitri de ulei de pus in amestec.gasesri pe la magazinele de piese auto
Uleiul de pus in amestec este făcut special pentru motociclete scutere ATV -uri Trabanturi

Amesteci puțin benzina bâltâcăi scuterul de câteva ori și vezi cum merge

Pt că se mai întâmplă câte o dată să fie benzina de proasta calitate să își fi pierdut din cifra octanica... Să fi căpătat mizerie rugina.

Oricum trebuie verificat și carburatorul