| dumitrache1000 a întrebat:

Am un scuter luat nou, nu am mers cu el decat 42 de km...Si problema e ca merg cu el cativa km si apoi incepe sa zdrangane si se opreste, iar apoi cand incerc sa-l pornesc nu merge decat daca accelerez, dar tot nu sta la relati.

Răspuns Câştigător
| Teo026 a răspuns:

Daca e nou este in rodaj si nu trebuie sa accelerezi tare cu el, tu acum trebuie sa ii faci rodajul cam 100 km si dupa aia ii dai la maxim dar pana atunci eu nu te-as sfatui sa bagi viteza iar dupa ce se termina rodajul vei vedea ca o sa mearga si mai repede si demaraj mai bun big grin
ps:rodajul e cea mai importanta parte din viata unui motor

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Du-te la garantie. Este o problema de asamblare si atat timp cat este in garantie va fi ok!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Adreseaza-te dealer-ului care l-a livrat.Cu siguranta este in garantie si se poate rezolva problema chiar pe loc.

| Jonnyk a răspuns:

Da ce scuter ai?

| dumitrache1000 explică:

Poate cineva va rog sa-mi spuna ce se intampla?

| dumitrache1000 explică:

Problema a fost cu rodajul...i am facut rodajul si nu mai am nici o problema ...Multam pentru raspunsuri

| Hughy a răspuns:

Fratele meu du scuteru ala mai bine la fier vechi.are si 42 km/h nici nu porneste la prima cheie. RABLA

| dumitrache1000 explică (pentru Hughy):

Esti varza ...murata...