| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu o drujba. am luat-o cu 350 de lei(chinezeasca) si cand o pornesc sta la relantiu cam vreo 30 de secunde si dupa se opreste singura. si daca incerc sa o accelerez se opreste din prima. nu o pot accelera! Pareri? Nu cred ca e de la carburator

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

De obicei, la pornire, se trage șocul. Dacă lași motorul să se încălzească și nu îl împingi la loc, motorul se îneacă.
Bine, e posibil să se înece oricum, dacă nu e reglat amestecul cum trebuie. Adică... e tot din carburator.

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Calitate chinezeasca...ce sa-i cerilaughing
Du-o inapoi!