| Baaamilogule a întrebat:

Am voie la 15 ani sa imi iau motocicleta motocross de mai putin sau fix 125 cc sa ma dau pe camp la tara? (nu pe drumuri publice)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Ai voie" doar cu acordul parintilor, ideal sub supravegherea acestora, pe proprietati private inchise circulatiei publice, bineinteles cu acordul proprietarului/administratorului.
Adica ai voie prin curte sau pe terenuri agricole (dar nu pe caile de acces ale acestora, ca pot fi drumuri publice), insa in caz de accident, parintii tai vor fi trasi la raspundere. Sau cine iti va vinde motocicleta, daca o cumperi singur.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe camp te dai cu ce vrei. Da camp sa fie

| ReddY25 a răspuns:

Stai calm

| Korkodeln a răspuns:

Nu. Nu te juca ca te frigi si ramai cu tinicheaua pana la majorat.

| ___iAho a răspuns:

Ai voie. Daca nu scoti motocicleta pe drumurile publice este permis. Si chiar daca prin lege nu ar fi permis sa conduci nici in afara drumurilor publice, nu ar veni nimeni sa te fugareasca pe camp.