| Nkhkjgj a întrebat:

Ar merita sa aduc o mașină din Anglia la 500£ cu volan pe dreapta si sa-i schimb volanul in tara pentru mine, personala?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

500 masina + transportul + piesele + manopera + o eventuala spaga pe ici, pe colo, pentru a trece de rar, si uite asa, se duc toate planurile tale.
Eu zic ca nu merita.
Ziceai de Passat sau Audi, ei bine, 500 de lire, plus transportul, nu stiu cat e, dar sa zicem 600€ avand in vedere ca din Germania e 500e mai nou, plus piesele 800€ plus manopera 500€, plus faruri pentru rar 200€ plus spaga pe la rar 100€ eventual, plus hartia pentru omologarea conversiei 150€, plus inmatricularea, si alte chestii neprevazute.

Un calcul poti sa faci si tu, iar concluzia o sa o tragi singur.

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu merita, o sa te coste cat o mașină cu volan pe stânga tot procesul + schimbare de acte, iar apoi îți va părea rău că ai fost un fraier și ai luat mașina cu volan pe partea greșită

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un cazan de 500 lire, mai bagi 1000 sa ii schimbi volanul si ajungi la un cazan 500 lire carpit

| Nkhkjgj explică (pentru suntserios):

Fie 1000 £ pasat sau audi an 2006 in sus se gasesc o gramada plus ca nu au fost asa forjate ca la noi

| cyberalex a răspuns:

Nu.
Nu se mai face ITP la masinile cu volan pe dreapta.
Cele in circulatie sunt valabile pana la urmatoarea verificare, dupa care sunt obligate sa schimbe volanul pe stanga.

| mgtow a răspuns (pentru cyberalex):

Nu-i adevarat, inca se fac. Atunci cand GB iese din UE (daca va iesi) poti afirma chestia cu ITP in rest romanii vor continua sa le inmatriculeze la bulgari si fac ITP in Romania