| DonMoldo a întrebat:

Are ceva daca invat doar semnele si dupa fac chestionare la greu fara sa mai invat legislatia sau voi cum ati procedat?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legislatia este la fel de importanta pentru obtinerea permisului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ahh, acum inteleg de ce saptamanal apare pe aici cate o intrebare despre vreun incident in trafic si habar nu au majoritatea ce au gresit sau care e procedura de anuntare a unui accident. Probabail ca si aia au invata intrebarile pe de rost

| dullcat a răspuns:

Este nevoie sa stii si legislatia.Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Xalion a răspuns:

Prezenta aici domnișoara care a luat sala din a 3a laughing Am mers pe aceeași idee ca fac chestionare la greu dar, dacă nu citești măcar un pic cartea aia ( care exista cu un scop) nu are sens. Ce m-a ajutat pe mine a fost sa ma transpun in situații si sa îmi imaginez ca-s eu acolo si ma gândeam " mai ce as face eu acum?" Și am luat-o cumva dar, primele 2 dați nu am citit aproape deloc. a 3a am citit si am făcut si chestionare de mi-au ieșit pe urechi. Pune preț pe contravenții, mi se par cele mai nasoale.