| Allex277 a întrebat:

Are cineva idee ce poate avea masina? In mers daca o scot pe liber imi sta turata la 1000 de ture iar daca îi calc si ambreiajul scade turatia la 800:

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

La prietenul meu cand a mers prima oară i-a zis ca e motorasul de relanti si posibil sa aiba ceva probleme și cablul sau clapetă de acceleratie dar nu le-a reparat atunci si pana la urma nu mai vroia sa pornească sau pornea greu si s-a dus totuși sa o repare si cică masina are injecție monopunct sau ceva de genul care s-a dus si asa ca, dacă nu a mers la timp a avut de schimbat mai multe.
Singura solutie e sa mergi la mecanic pentru ca si noi am zis ca poate putem sa facem ceva acasă având în vedere că prietenul meu are cunostinte in mecanica dar nu prea este posibil daca nu esti mecanic si nu ai tot ce iti trebuie.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu ma prea pricep la masini dar si iubitul meu a avut aproximativ aceia problema si i-a spus mecanicul ca ii trebuie schimbat cablul de accelerație si ceva motoras de relanti ceva de genul.
Acuma depinde pe ce iti este masina, dacă e benzina si nu o duci acum la reparat in curând nu o sa mai vrea sa pornească sau o sa pornească foarte greu.

| Allex277 explică (pentru Freya1):

Pai deja face asta laughing) la rece porneste si dupa moare motoru si da e benzina

| Denila123 a răspuns:

Trage aier fals, pe undeva

| Mad1 a răspuns:

Este pe benzina?

| Allex277 explică (pentru Mad1):

Da este pe benzina

| Mad1 a răspuns:

Poate este vreo bujie iesita poate te poti uita