| sorinpuiu a întrebat:

As vrea sa cumpar o masina inscrisa in Romania dar fara taxa de mediu platita si nu as vrea sa o incriu pe numele meu, se poate face o procura notariala in caz ca fac un accident sa nu mai am nevoie de proprietar? Pentru ca nici nu suntem din acelasi judet!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia ta este bine sa faceti un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta).

| sorinpuiu explică (pentru Ioandelasal):

Pai si cand se termina contractul, nu exista posibilitatea sa nu iti mai dea masina?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sorinpuiu):

Contractul de comodat poate fi incheiat pe orice perioada, de la o zi la zeci de ani.