| xXxIONUTxXx a întrebat:

As vrea sa im iau un gilera dna 49cc.
Care este diferenta in dna 2 timpi si cel 4 timpi?
Se gaseste gilera dna 49cc 4timpi?
Este bun gilera dna pentru drumuri de sat?
spuneti-mi si mie ce scuter ar fi bun pentru drumuri de sat si sa nu barie tare. Gilera dna 49cc se aude tare? adica barie urat? sau cum este?
Mai spuneti niste scutere care ar fi bune pentru drumuri sat.
Eu as vrea dna...Parerile dumneavoastra.Mshappyfunda.
700euro

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Intre 2 timpi si 4 timpi difera structura de functionare a motorului. Ca sa iti explic mai pe intelesul unui incepator cele in 2 timpi sunt mai puternice putin dar au intretinerea foarte scumpa, trebuie sa amensteci benzina cu ulei, sunt putin mai fragile. Cele in 4 timpi pleaca mai greu dupa loc dar au fosta similata pe distanta lunga, intretinerea mai ieftina si durata de viata cam cu 40% mai mare ceea ce se cunoaste in timp la pretul de intretinere + ca nu mananca atat de mult ulei, ii faci schimbul de ulei la timp si dupa aia nu mai amesteci mereu benzina cu uleiul, nu mai umblii cu bidonul de ulei dupa tine in peco si asa mai departe!

| xXxIONUTxXx explică (pentru FurtunaDiesel):

Dar gilera dna ca scuter este bun? rezista?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da. Este ok dar sa ai grija de el ca daca il tavalesti pe jos de 2 ori pe saptamana, bagi pacuta in loc de benzina si ulei de la Bunica in loc de ulei de motor... logic ca nu rezista. Trebuie sa ai grija de el si rezista destul scuterul!

| EasyDudeRpp a răspuns:

Pentru sat am avut un malaguti f12 phantom
care m-a tinut 5 ani cat am mers fara sa il duc la servis, am schimbat soar segmentii si cauciucul pe spate in rest nimic

| xXxIONUTxXx explică:

Ms de ajutor raman la gilera dnahappy