| Anonim_Ionut_2001 a întrebat:

As vrea să mă ajutați cu seriozitate va rog! Cineva care se pricepe! Am un Golf IV și aveam pe spate la portbagaj niște boxe Pioneer TS-A6987 coaxiale ovale, 16x 24 și vreaussă le schimb. Idei? Și apropo se poate ca la locașurile pentru boxe de la portiere să nu existe boxe. Momentan îmi merg doar boxele alea mici din față de la oglindă bord. Nu as vrea să investesc mult. Dar un MP3, Radio cum și fi numit ce îmi recomandați. Poate fi problemă de la MP3-ul actual.

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Pe Golf IV ai sigur spatiu pentru boxe in portierele din fata. Difuzoarele de langa oglinda sunt tweetere si se ocupa doar cu frecventele inalte. Parerea mea este ca intai ar trebui sa pui 2 boxe decente pe fata pentru ca pentru tine de acolo vine sunetul si e ilogic sa vina doar din spate. Ca player, recomand urmatorul Kenwood care e ieftin, nu are CD are USB, citeste flac (daca ai nevoie) si se aude decent si pe niste boxe nitel mai scumpe (il detin personal de 2 ani). Pentru difuzoare, hotaraste-te ce vrei si specifica bugetul.

http://www.be-loud.ro/produse/CD-Playere-MP3/Kenwood/KMM-101AY/

| Anonim_Ionut_2001 explică:

M-am uitat la portierele din fata si sunt boxe dar nu au mers niciodata de cand am cumparat masina ( second hand) cum le fac sa mearga daca se mai poate?

| Anonim_Ionut_2001 explică:

Dar în spate va rămâne decupat și se va vedea urât.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Anonim_Ionut_2001):

Pentru mine ar conta in primul rand cum se aude si apoi cum se vede. Totusi, asta e scopul unor boxe, sa reproduca muzica pentru urechea ta. In fine, e treaba ta. Specifica macar ce buget ai si cum ai vrea sa sune.