| 1Chris1 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de scoala de soferi. Ce carte imi trebuie pentru a invata din ea? Si apropro, ma apuc sa invat inainte sa incep scoala sau in timpul scolii? Pot plati in rate scoala?

3 răspunsuri:
| Mariusr11 a răspuns:

Cartea de care ai nevoie e " Noul Cod Rutier " ( asta e cea de pe care am invatat eu : http://www.librariaonline.ro/......-p10077644 )
Te poti apuca sa inveti legislatia pana sa incepi scoala de soferi. Eu cand am inceput scoala de soferi, am inceput prin a face cursuri de legislatie rutiera.Cat despre plata. Nu cred ca merge in rate. Depinde acum de scoala.

| 1Chris1 explică (pentru Mariusr11):

Ai luat cartea asta si cu cat ai luat sala?

| Mariusr11 a răspuns (pentru 1Chris1):

Da, cartea asta am avut-o. Instructorul mi-a dat-o inainte sa ma apuc de lectiile de condus. Eu am luat sala cu 24, dar asta nu e in functie de carte. E in functie de cat de bine cunosti regulile si cat de bine le intelegi. Iar cartea vine insotita de un CD pe care sunt chestionare si toate categoriile ( depasire, semnale luminoase etc. ) si la fiecare categorie e si un chestionar cu intrebari doar din aceea categorie. Bafta happy