| 1Chris1 a întrebat:

La sfarsitul lui martie o sa implinesc 18 ani. As vrea sa ma apuc de scoala de soferi, astfel incat sa dau imediat sala cand devin major.

Cand sa ma apuc de scoala? Cat dureaza? Cand ma apuc de invatat? In timpul scolii sau inainte? Ce carte imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| xxnpc a răspuns:

Ca sa poti da sala in martie ar fi bine sa te apuci cam prin februarie. Durata totala a scolii de soferi este de aproximativ 2 luni depinde si de cat de aglomerat e.E bine sa te apuci si acum de invatat recomand carte de la editura drpciv. Sper ca am fost de folos

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Școala se poate începe cu 3 luni înainte de a face 18 ani, iar dacă ai împlinit 18 ani și te-ai înscris la o școală de șoferi poți merge oricând vrei tu să dai sala