| anonim_4396 a întrebat:

Buna lume, azi am dat proba practica pentru permis si am fost declarat admis, intrebarea e..pana imi vine carnetul as vrea sa conduc, trebuie sa imi iau dovada sau merge cu buletinul doar? Si dupa cat timp o pot lua daca trebuie, de exemplu eu vreau sa merg sa vad maine de ea

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie dovada, altfel te risti in cel mai bun caz cu o amenda. In cel mai rau caz cu dosar penal pentru conducere fara permis daca ai ghinionul si nu apar inca introdus in baza de date.

| Uvox a răspuns:

Cum ai luat legislația daca întrebi dacă se pedepsește conducerea unui vehicul fara permis?

| Savina23 a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti permisul.In maxim 5zile, il ai. Felicitari!