| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Audi a4 sau bmw 320d ambele cu 170hp si dupa 2012, pe care ati alege-o si de ce

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Fwd vs rwd asta e prima întrebare, ce ți se potrivește mai bine?
În afara de asta, amândouă sunt excelente, A4 fiind puțin mai spațios și mai confortabil, iar bmw- ul puțin mai sportiv. Totul depinde de ceea ce îți dorești tu, oricum nu dai greș cu niciuna din cele 2.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

MBW are suspensie sport, volanu care se misca greu, iar audi a4 are suspensie confort,motor naspa laughing,spatiu e cam la fel,chiar daca audi pare mai mare, pare mare doara la exterior, dar nu e deloc mai mare ca bmw.
Poti vedea toate astea din datele de la fabricant, spatiu interior, lungime etc.
BMW e mai bun ca motor si ca transmisie, cum pleaca de pe loc si alte chestii de genul asta.
Asa una peste alta bmw este peste audi.Eu am avut si audi si bmw si a4 si a6 si seria 3 si seria 5 si stiu ce zic.
Bine acum daca nimeresti niste fiare vechi, sau una din ele asa si iti maninca zilele o sa iti faci impresie naspa.
Cand compari masini, cauta sa le compari cand is noi.Restu e poveste, restul este parerea fiecaruia ce junghi sau ce raie a avut sau are laughing pe baza asta unia spun ca e buna o masina fata de alta masina.
Lucru asta este gresit, nu poti compara masini folosite, asta pentru ca nu stii cum au fost folosite, intretinute.

Deci tu iei ce-ti place tie nu ce place altuia.Asa ca chestie singura diferenta este de suspensie.

| romeo78 a răspuns:

A4 dacă are tracțiune integrală e perfect pentru orice anotimp și familie. 320d, e considerată o mașină sport, iar uzura e mult mai mare, chiar dacă au același număr de kilometri.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Personal as merge pe Audi A4.Am mai mare incredere in motorul lor 2.0 decat in cel BMW.Alt motiv este ca Audi imparte destul de multe piese cu VW asa ca e mai ieftin de intretinut si personal prefer confortul ce mil ofera Audi fata de sportivitatea unui BMW.

| AlexPatriciu a răspuns:

A4 pentru ca și eu am unul din 2012 și sa comportat foarte bine, este confortabil într-adevăr ...sincer următoarea mașina ar trebui sa fie BMW dar sunt in dubii parca tot spre audi înclin, dacă vrei putina elegantă ceva fin audi, dacă vrei ceva sport mai pe vagabonțeală BMW tu alegi.

| LikeForMe123 a răspuns:

Audi a4, il detin si recomand!