| paulwalkerfan a întrebat:

Voi ce ati alege : un Bmw 320d din 2004 sau un Audi a6 1.9 TDI tot din 2004! Care e mai buna?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As merge pe Audi, dar A6 e cam mare, mai bine iei A4 1.9 TDI, e mai ok raportul caroserie/motor.
De BMW m-as feri din cauza ca e cu 'tractiune' pe spate, si are piesele foarte scumpe.

| OldSoul a răspuns:

Eu personal din variantele oferite de tine as alege Bmw-ul, imi place mult mai mult aspectul Bmw-ului, chiar daca e ceva mai costisitor la intretinere fata de Audi.
Sa nu mai spun ca 1.9 imi pare destul de mic pentru aceea caroserie (La A6 ma refer)

| Sofer a răspuns:

Daca ai mai avut si alte masini iti recomand cu placere bmw 320d si da daca ai buget sa il intreti nu e nicio problema.

| ciprian1896 a răspuns:

Daca vrei masina sa te tina sa nu bagi bani in ea la fiecare luna mergi pe audi, motor de 1.9 131 de cai sau 116 cai, in principiu 1.9 este cel mai reusit motor pe audi, vw, skoda, seat. Bmw are o gramada de probleme cu turbina, cu pompa de ulei, cu cardanu. Stai cuminte, uita de bmw. Am avut bmw audi vw. toate marcile, unica care m-a lasat in drum a fost bmw si opel. Mai ales bmw 320d 150 cai este cel mai pacatos motor.