| anonim230 a întrebat:

Bai fratilor, am traseu auto maine in Bucuresti, la tineretului si mi-e o frica de nu stiu de mine... ceva sfaturi sau habar nu am ce... mersi anticipat, am nevoie de ajutor

11 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Pai daca pleci de acasa cu "mi-e frica" nu o sa faci nimic. si ala care o sa stea langa tine este tot un om.nu are ce sa-ti faca. doar: MERGI NORMAL. uita ca este un gabor in dreapta. dai igg (ca pe mess big grin )

| andipd a răspuns:

Am o intrabare...mergi la Armada Night? la W&W, cumva?

| akaleesh20 a răspuns:

Sfat foarte important: saluta politistul cand intri in masina!
Si altele: nu uita de reglatul oglinzilor, scaunului si apoi centura, fii degajat, incearca sa faci si cateva glumite pentru a nu parea incordat, da dovada de incredere in tine. Si lasa-le naiba de emotii ca nu isi au rostulhappy esti mare de acum... si eu am trecut prin asta.Am permis de 1 ani si 3 lunihappy

| tunary a răspuns (pentru akaleesh20):

Da,ai dreptate, emotiile nu-si au locul mai ales cand sti ca esti bun la condus.Si eu am permisu din aprilie anul trecut si conduc mai bine decat 90% dintre cei experimentati.In principiu cum ai spus tu si cum am spus eu e tot ce trebuie sa stii ca sa iei permisu happy

| anonim230 explică (pentru tunary):

Multumesc frumos pentru sfaturi... recunosc ca imi e cam frica asa, am luat sala marti cu 25 de puncte si ieri a inceput instructorul sa am grija ca politistii te mai pacalesc si deja mi-a taiat craca de sub picioare dar sper ca o sa fie oke si poate dau de unu mai simpatic asa

| akaleesh20 a răspuns (pentru tunary):

E adevarat ca nu isi au locul cand esti bun la condus dar nu ar trebui sa isi aibe loc nici atunci cand esti incepator. eu am dat iarna examenul si politista m-a pus sa fac parcare intr-o gramada de zapada.mi-a fost frica ca o sa sparg bara dar am facut-o si stii ce mi-a spus? "Daca refuzai parcarea te picam oricat de buna erai"happy E bine sa asculti de el/ea. Dar ai grija la surprize gen: intra pe aici...si acolo e interzishappy Bafta! sa ne spui ce ai facut.

| tunary a răspuns (pentru anonim230):

Nu mai au voie sa-ti spuna " Mergi in dreapta " daca e interzis. Daca te duce intr-o intersectie si observi ca nu-ti spune nimic sa fi sigur ca acol e o hiba.Adica acolo doar printr-un loc poti sa mergi ca restul sunt interzise.Iti doresc bafta la examen sa ne spui ce ai facut.Crede-ma ca dupa ce ai terminat cele 25 de minute cu politistu spui "cee? pentru asta m-am chinuit atat?"

| akaleesh20 a răspuns (pentru anonim230):

Fii atent la semne... nu te baza pe "gabor". Asculta-i indicatiile si va fi bine! sper ca ti-am fost de foloshappy

| tunary a răspuns (pentru akaleesh20):

Asta spuneam si eu, nu este loc de emotii happy.Eu am fost primul care am plecat din parcare aia, dupa o noapte nedormita de fericire ca am gatat examenu in timp record, dupa 2 minute aveam 24 cu 0 laughing). Oricum mi s-a parut simplu sa iau examenu, cel mai urat lucru e acu ca nu toti sunt buni in trafic si sunt prosti care te pot accidenta, era sa mi-o iau in freza la o saptamana dupa permis, cand un tir a intrat pe banda mea si era sa ma ia intr-o curba cu vizibilitate 0, norocul meu a fost ca am tras dreapta si am mers pe langa sant.Deci poti sa fi cel mai bun sofer ca nu esti scutit de chestii din astea happy.Si ce sa zic, foarte bine daca ai facut parcarea pentru ca tu ai spus "NU EXISTA LOC DE FRICA"

| akaleesh20 a răspuns:

Lumea pe aici mai rau te sperielaughing

| tunary a răspuns:

Sfatul meu este sa nu-ti fie frica.Sa-ti pui centura de siguranta, mergi astfel incat sa nu incurci circulatia, grija mare sa circuli tot pe prima banda si nu in ultimul rand sa nu fi figurant atata timp cat esti la volan.AAA si era sa uit bafta si grija mare la intersectii si indicatoare.Fii cu ochii in 4 cum se spune