| anonim_4396 a întrebat:

Buna a-s dori un sfat sau chiar mai multe din partea celor care au trecut prin asta sau macar stiu cum este. Spunetitimi va rog ce sa fac sa scap de emotii la traseu pentru permisul de condus?
Am picat sala din prima dar am luato a doua ora si am picat traseul din cauza problemei isteia + ca erau multi si toti se framantau ca nu o se descurce eu unul m-am taiat de tot la traseu mai ales ca cand luam ore de condus nu aveam treaba acolo.
Dar la traseu tot tremuram si i-mi batea inima de frica.
Va rog foarte mult ajutati-ma!
Ce sa fac cum sa fac?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand daca Doamne fereste pici nu este un capat de lume se intampla. Si marii piloti au picat traseul de la scoala de soferi nu dau nume fiindca imi este foarte bun prieten dar exista un pilot care activeaza si acum in campionatul intern de raliuri care a picat de 14 ori examenul, de 9 ori sala si de 5 ori traseul. Stai linsitit, fi calm, gandeste ce faci si concentreaza-te la traseu nu la altceva, fi respectuos cu militianul desii eu iti dau sfatul asta dar nici o-data nu ii respect fiindca nu merita si ai toate sansele sa il iei daca esti calm si atent!

| cryna a răspuns:

nu fi descurajat! o sa il iei, sigur :X gandeste-te la proba ca la ceva obisnuit, respira adanc si treci peste. nimeni nu te poate invata cum sa scapi de frica. trebuie sa iti gasesti uh curaj happy multa bafta! si sa ne spui cand il iei.iti tin pumni

| Minnie a răspuns:

Eu am picat traseul de cateva ori din cauza emotiilor. Ajungeam sa nu mai stiu nici cum ma cheama atunci cand se urca politistul langa mine. Cand am vazut ca nu se poate altfel, inainte de traseu am luat un calmant usor si cu ajutorul moral al tatalui si al instructorului am reusit intr-un sfarsit sa-l iau. Nu as vrea sa mai traiesc vreodata emotiile acelea cand se urca politistul langa mine-simteam ca ma scurg ca in desene animate pe jos.

| Simion_Nicoleta_1984 a răspuns (pentru Minnie):

Buna seara si eu am dat ieri traseul a fost a patra oară si tot asa am pățit și eu din cauza emoțiilor nu pot sa il iau cum se numeau pastilele acelea pe care le-ai luat? Eu am luat nervocalmin fara griji dar nu m-au ajutat, multumesc